راهنمای قدم به قدم درج تا فروش کالا
راهنمای جامع درج تا فروش کالا در سالیکا

راهنمای جامع درج تا فروش کالا در سالیکا

برای راه‌اندازی کسب‌و‌کارتان در «فروشگاه اینترنتی سالیکا»، فقط کافی‌ است چند قدم بردارید تا یکی از اعضای خانواده‌ی بزرگ سالیکا شوید.
ابتدا باید به عنوان فروشنده ثبت نام کرده و منتظر بمانید تا از سمت سالیکا تایید شوید. پس از تایید سالیکا، باید چند مرحله را پشت سر بگذارید تا کالای شما برای فروش روی سایت آماده شود. احتمالا در نگاه اول کمی سخت به‌نظر می‌رسد ولی نگران نباشید ما قدم به قدم همراه شما هستیم و تمام مراحل را در قالب ویدیوهای آموزشی در اختیارتان قرار می‌دهیم.

مراحل ثبت‌نام

در فروشگاه‌های آنلاین که فروشنده حضور فیزیکی ندارد، وظیفه‌ی ارائه‌ی اطلاعات فنی و مشخصات ظاهری بر عهده‌ی اطلاعاتی است که شما در پنلتان برای هر کالا درج می‌کنید. در واقع شما باید تمام مشخصات کالایتان را در پنل مرکز فروشندگان درج کنید. تمام اطلاعاتی که مشتری هنگام مراجعه به یک فروشگاه آفلاین از آن برخوردار می‌شود از جنس، رنگ و سایز کالا گرفته تا قیمت و کاربرد آن. فروشگاه آنلاین خود را از طریق پنل اختصاصی‌تان مدیریت کرده و به فروش کالاهایتان بپردازید.

مرحله‌ی اول

  • ابتدا باید به عنوان کاربر معمولی ثبت نام کرده و منتظر بمانید تا از سمت سالیکا به فروشنده ارتقا داده شوید.
  • در مراحل تکمیل پنل کاربری، بخشی مشاهده خواهید کرد که تایید آن به منزله‌ی امضای قرارداد است و از لحاظ قانونی الزام آور است. (نیازی به نسخه‌ی کاغذی قرارداد نیست).

مرحله‌‌ی دوم

در قدم بعدی باید ایجاد محصول کنید یعنی محصولتان را نامگذاری کرده و تصویر آن را آپلود کنید.

برای درج کالا دو راه دارید:

 

A . شما می‌توانید از طریق پنل فروشندگان کالای خود را درج کنید:

  • جستجو، درج و قیمت‌گذاری کالا در پنل فروشندگان

1 . ممکن است کالا نیاز به نوشتن شرح داشته باشد. شرح کالا، توضیحاتی راجع به ماهیت، ویژگی‌های اصلی و کاربردهای محصول است که کاربر نیاز به دانستن آن‌ها دارد.

2 . در فروشگاه اینترنتی سالیکا قوانین خاصی برای عکس‌های کالا وجود دارد، این قوانین برای یک‌دست کردن تصویر کالاهاست و دقیقا همان ویترین زیبا و مرتب یک فروشگاه آفلاین است.

  • ساخت و بارگذاری عکس اصلی و آلبوم

3 . برای اینکه عکس کالاهایتان تمام استانداردهای تصاویر سالیکا را داشته باشد می‌توانید از سری ویدیوهای آموزشی ویرایش عکس استفاده کنید.

  • جدا کردن کالا از پس‌زمینه
  • از بین بردن سایه‌ی کالا
  • دانلود قالب استاندارد تصویر کالا (عکس اصلی و آلبوم)

بعد از اینکه در پنل مرکز فروشندگان فرآیند ایجاد محصول را انجام دادید، یعنی مشخصات کالایتان را درج و عکس‌های مربوط به کالا را بارگذاری کرده و انتشار دادید، منتظر بمانید تا کارشناسان سالیکا، محصول ایجاد شده را تایید کنند تا بتوانید کالایتان را قیمت‌گذاری کنید. اگر محصول شما از نظر درج محتوا پایین‌تر از استاندارد باشد، کارشناسان سالیکا مواردی که باید ویرایش شوند را در غالب یادداشت برایتان قرار می‌دهند.

  • راهنمای برطرف کردن مشکلات محتوایی

 

B . به منظور انجام سریع و بدون دردسر این مرحله می‌توانید از خدمات کارخانه محتوا استفاده کنید. در کارخانه محتوا می‌توانید از تمامی سرویس‌های درج، عکاسی، شرح، نقد و بررسی و غیره بهره ببرید. (به زودی!)