طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده گود دی
طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده گود دی

در این مقاله از مجله خبری سالیکا مگ به نحوه درست کردن کاپوچینو و طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده گود دی میپردازیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید!

آموزش و طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده گود دی

دم کردن قهوه برای درست کردن کاپوچینو

ابتدا قهوه را آماده کنید و بگذارید دم بکشد، در همین حین شیر و شکر را مخلوط کرده و حدود دو دقیقه در مایکروویو قرار دهید، پس از این مدت مخلوط شیر و شکر را از مایکروفر خارج کنید. داخل مخلوط کن بریزید و اجازه دهید یک دقیقه مخلوط شود سپس لیوانی را که می خواهیم بنوشیم به سه قسمت تقسیم می کنیم.

طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده گود دی

تزئین کاپوچینو خانگی گود دی

دو سوم فنجان مورد نظر را با قهوه دم کرده پر کنید. سپس مخلوط شیر و شکر را که در مخلوط کن مخلوط کرده اید در یک سوم فنجان باقی مانده به مدت حدود یک دقیقه بریزید. حالا کاپوچینوی good day خانگی شما آماده است. برای تزیین آن می توانید از پودر دارچین یا قهوه استفاده کنید.

طرز تهیه کاپوچینو گود دی با نسکافه و آب جوش

برای تهیه کاپوچینو ابتدا قهوه فوری، شکر و آب جوش را در یک لیوان (فرانسوی) بریزید و مواد را با قاشق به مدت 5-6 دقیقه هم بزنید تا کِرِمی و کِرِم رنگ شود. سپس شیر در حال جوش را داخل آن می ریزیم و روی آتش کوچک می گذاریم تا داغ شود.
مواد لازم برای ۲ نفر
پودر کاپوچینو گوددی ( نسکافه ) ۲ قاشق مربا خوری
شیر ۱ فنجان
شکر ۲ قاشق مرباخوری
پودر کاکائو نصف قاشق مرباخوری
آب جوش ۲ قاشق مرباخوری

مرحله دوم: ترکیب کردن قهوه و شیر برای کاپوچینو

مخلوط قهوه و شکر را در دو فنجان مساوی می ریزیم ( کاپوچینو گوددی را بصورت دو نفره هم میتوان آماده و میل کرد.) سپس بعد از اینکه به نقطه جوش رسید شیر را در قابلمه می ریزیم و به مدت 1-2 دقیقه به آرامی هم می زنیم. نصف فنجان شیر داخل آنها بریزید.

مرحله سوم طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده گود دی 30 تایی

حالا محتویات فنجان های حاوی پودر کاپوچینو فوری گوددی را به آرامی با قاشق هم بزنید تا طعم شیر و قهوه با هم مخلوط شود. داخل فرنچ پرس، کمی شیر روی کاپوچینو می ریزیم و بقیه شیر را به طور یکنواخت داخل فنجان ها می ریزیم و هنوز لیوان ها باید کمی خالی باشند.
طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده گود دی اصلی

مرحله 4 برای تهیه کاپوچینو goodday اندونزی

حالا شیر را در فرنچ پرس بزنید تا کف کند، سپس در فنجان ها بریزید. سپس روی کاپوچینو کمی پودر کاکائو (یا پودر دارچین) می پاشیم یا می توانید با شابلون طرح مورد نظر را روی کاپوچینو قرار داده و بنوشید.

ترکیبات پودر کاپوچینو فوری اصلی

شکر، کرم بدون چربی (شربت گلوکز، روغن نباتی هیدروژنه (پالم)، کازئینات سدیم، تثبیت کننده (E340، E331)، امولسیفایر (E471، E481)، عامل ضد کف (E551)، شکر)، فوم کرم، شربت گلوکز، روغن نارگیل تصفیه شده، پودر شیر خشک بدون چربی، تثبیت کننده (E340)، امولسیفایر (E481)، قهوه فوری، پودر کاکائو، طعم دهنده کاپوچینو، شکر خرما

نحوه سرو کاپوچینو چگونه است؟

به طور معمول بهتر است که این نوشیدنی را در فنجان هایی از جنس چینی سرو کنید و برای اینکه فردی که برای او کاپوچینو می برید بتواند بر اساس سلیقه خود به آن شکر اضافه کند یک ظرف از شکر نیز به همراه فنجان کاپوچینو گوددی خود برای او قرار دهید و برای تزیین آن میتوانید از خامه و یا پودر کاکائو و یا دارچین استفاده کنید.